Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » yeni doğan bebekte kabızlık

yeni doğan bebekte kabızlık

Tek kaynaktan sağlık bilgilerine erişmeniz hedefiyle yeni doğan bebekte kabızlık kapsamında detaylı incelemeler yaptık. Siz okuyucularımıza en güncel Sağlık ipuçlarını sunmaya devam edeceğiz . Diğer tavsiyeler için çocuk sağlığı sayfalarımızı hemen ziyaret edin.

Aklınızdan çıkarmayın ki sağlık yazılarımızda inceleyeceğiniz konular hekim görüşü alınmadan hayata geçirilmemelidir.

yeni doğan bebekte kabızlık ve bir çok çeşitli Çocuk rahatsızlıkları bilgileri için hemen alttaki linki tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

yeni doğan bebekte kabızlık dışında bilinmesi gereken bebek ve çocuk sağlığı ipuçları

Ağlamanın tipi çoğu zaman ağlamanın nedenine bağlı olarak şekillendiğinden; iyi bir gözlem ile bebeği huzursuz eden problem hakkında fikir sahibi olunabilir.

yeni doğan bebekte kabızlık

Bebeği doyuramayacak olma korkusu anneliğin ilk günlerinde en sık rastlanan endişe kaynaklarından biridir. Oysaki her anne aynı anda iki bebek büyütecek miktarda süt üretme kapasitesine sahiptir.

Başlangıçta emzirme aralarının 3 saati geçmemesine özen gösterilmelidir.

Emzirme sırasında emme ve yutma işlemlerinde, bebeğin hal ve hareketleri de doyduğuna dair ipuçları verebilir. Bebekler dümdüz yatırdıklarında sütün fazlasını gaz ile birlikte çıkartabilir, bazen fazla miktarlarda da kusabilirler.

Bebeğin kulak temizliğinde kulak çöpü kullanılmamalıdır. Sadece kulak kemerini pamuk yardımı ile silmek yeterli olacaktır.

Erkek çocuklarda alt temizliğinde; sünnet derisi geriye çekilmemelidir. Aksi takdirde deri çatlayıp, iltihap kapabilir.

Bunları Biliyor musunuz?

Vücudumuzun içinde bağışıklık sistemi adı verilen şaşırtıcı ve bir o kadar da ilginç savunma mekanizması vardır. Bu sistem insanoğlunu “mikrop” diye tanımlanan, enfeksiyona yol açabilen virus, bakteri, mantar ve parazit gibi mikro-organizmaların zarar verici etkilerine karşı korur.

Dikkat Eksikliği, tedavi edilmediğinde kişinin yaşam kalitesini düşüren, iş, ev başta olmak üzere sosyal hayatını önemli ölçüde zedeleyebilen hastalığın, uzman hekim kontrolünde tedavi edilmesinin mümkün olduğunu vurgulayan uzmanlar, ilaç ve psikoterapinin etkin tedavi yöntemi olduğunu belirtiyor.

yeni doğan bebekte kabızlık

isilik özellikle yeni doğan bebeklerde görülen ter kanallarının tıkanması sonucu terin derinin üst tabakasına sızmasına denilmektedir. Çoğunlukla sıcak ve nemli havalarda görülür, çocuğu kat kat giydirilince ve naylon malzemeli ürünlerin giydirilmesi isiliği artırmaktadır.

Pişik Kremi , pişik tedavisinde kullanılan en etkin yoldur. Pişik, büklüm yerlerinde derinin birbirine sürtünmesi ile başlayan bir deri hastalığıdır. Sürtünmenin yanı sıra bu kapalı alanlarda ısı, nem ve ter birikiminin neden olduğu yerel tahriş hadisenin temelini oluşturulur.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.