Buradasınız: Anasayfa » Sağlık Haberleri » Karbonatlı Su İçmenin Faydaları

Karbonatlı Su İçmenin Faydaları

Karbonatlı su içmek, birçok konuda faydası bilinen bir yöntemdir. Halk arasında genel bir yanlış bilgi, karbonat ile kabartma tozunun aynı olduğudur. Karbonat bazik özelliğe sahiptir, yani asit ile karıştığında asidi nötralize eder. Karbonatın faydası da bu özelliğinden gelmektedir. Kabartma tozunda ise hem karbonat hem de asit içerik bulunur.

Karbonatlı su nasıl hazırlanır

  • Bir su bardağı kaynar suya yavaş yavaş 2 tatlı kaşığı karbonat eklenerek sürekli karıştırılır; karbonatın suda iyice erimesi sağlanır. Daha sonra su soğumaya bırakılır veya beklememek için soğuk suyla karıştırılır. İçilecek sıcaklığa geldiğinde karbonatlı su hazır demektir.
  • Kanser asidik sıvıdır (mantar). Hücrelerin içerisine yerleşip belirli bir bölgede toplandığında kendisini mantar hastalığı şeklinde gösterir. Kanserin bu asidik özelliğini pasifize edebilmek için bazik olan karbonatlı su çok faydalıdır.
  • Kanserde olduğu gibi diyabet, MS, akne, egzama gibi hastalıklar vücudun pH değerini düşürme eğiliminden kaynaklanır. Düşük pH değeri asit, yüksek pH değeri baz demektir. Karbonatlı su ile vücudun pH dengesini ayarlamak adı geçen hastalıklarla mücadelede de faydalı olacaktır.
  • Kanser, MS ve diyabet hastaları karbonatlı su içerek vücudu alkali hale getirebilirler. İlk hafta aç karnına yemeklerden 1 saat önce 2 kere içilir. Takip eden 3 hafta boyunca ise sadece sabahları kahvaltıdan önce aç karnına içilerek devam edilir. 1 Ay sonra gidip hastalığınızı kontrol edip iyi olup olmadığını görebilirsiniz.
  • İdrardaki pH değeri kişiden kişiye 5.0 ile 8.0 arasında değişir. İdrarınızdaki pH 7.36 ve üstüyse vücudunuzun alkali halde olduğunun göstergesidir. Bu kişilerin karbonatlı su kullanma ihtiyaçları yoktur ama günde bir çay kaşığı karbonat kattıkları suyu içmelerinde sakınca yoktur.
  • Dijital pH ölçer veya pH kağıtları kullanılarak evde kolaylıkla idrardaki pH değeri ölçülebilir. Vücudun pH dengesini sürekli gözlem altında tutarak gerektiğinde karbonatlı su kullanımına başlamak, önemli hastalıkların erkenden önüne geçilmesinde büyük faydalar sağlayacaktır.
  • Karbonatlı su içmek her ne kadar basit bir öneri gibi görünse de, sağlığınızla ilgili herhangi bir tavsiyeyi uygulamadan önce hekiminize danışmanız gerektiğini lütfen unutmayın.
Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading ... Loading ...

Tecrübeni Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Doldurulması gerekli olan alanlar işaretlenmiştir. *

*


üç × 8 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>