Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » idrar kesesi kanseri nedir

idrar kesesi kanseri nedir

Aradığınız sağlık bilgisine ulaşabilmeniz hedefiyle idrar kesesi kanseri nedir konusu ile ilgili oldukça ayrıntılı araştırmalar yaptık. Siz değerli okuyucularımıza doğru Sağlık püf noktalarını sunmaya devam edeceğiz .

Alakalı öneriler için Onkoloji bağlantılarımızı şu anda inceleyin. Hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.


Onkoloji Sayfaları

idrar kesesi kanseri nedir – farklı Onkoloji ile ilgili billinmesi gerekenler

Unutmayın ki sağlık yazılarımızda okuyacağınız sağlık ipuçları doktor tavsiyesi alınmadan hayata geçirilmemelidir.

En sık rastlanan Tümör Sebepleri

kanser neticesi ölümlerin yüzde 70 ten fazlası, az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde meydana geliyor.

Tütün ürünleri kullanımı, tüm dünyada en büyük ve önlenebilir kanser sebebi.

Dünya genelinde kanserlerin beşte biri, rahim kanserine neden olan hpv virüsü ya da karaciğer kanserine neden olan hepatit b virüsü gibi kronik enfeksiyonlardan kaynaklanıyor.

Kansere neden olan alışkanlıkların başında sigara kullanımı gelmektedir. Sigara başta akciğer kanseri olmak üzere, ağız boşluğu, hava yolları (larinks), böbrek, idrar kesesi, rahim ağızı (serviks) ve pankreas kanserlerinin gelişiminden sorumlu tutulmaktadır. Kanserin yolaçtığı tüm ölümlerin % 30′u sigara ve diğer tütün ürünlerine atfedilmektedir. Günde 1-10 adet sigara içmekle akciğer kanseri riski içmeyenlere göre %20 artarken, iki paket içildiğinde bu rakam %80′e varmaktadır.

Bağışıklık sisteminizi sağlam tutun.

En sık rastlanan Tümör Belirtileri

idrar kesesi kanseri nedir

Kanser hastalarının iç vücut sıcaklıkları daha düşüktür.

Kanama: Olağan dışı kanama birçok kanserde erken veya geç dönemde ortaya çıkabilir.

İdrar yaparken sancı, idrarda kan görülmesi veya idrar yapma sıklığının değişmesi prostat veya mesane kanserinin ilk belirtileri olabilir.

Karın ağrıları, hazımsızlık veya yutma güçlüğü, ciddi bir tehlikenin işaretleri olabilir. Kronik, rahatsız edici öksürük, balgamlı veya kuru öksürükle beraber kan gelmesi -özellikle sigara içenlerde- kaygı vericidir. Uzun süreli ses kısıklığı da dikkat edilmesi gereken bir başka durumdur.

Kişi kendi isteği dışında kilo kaybediyorsa, nedeni araştırılmalıdır. Bu işaretler kanser dışındaki herhangi bir nedenden de olabilir. Ayrıca bu belirtilerle beraber ağrı da olmayabilir. Durumu hafife alıp sağlık kontrolü ihmal edilmemelidir. Kanserin ilk evrelerinde ağrı olmayabileceği unutulmamalıdır. Erken evrede teşhis edilmiş kanserlerin tedavisi çok daha kolaydır.

Belli Başlı Kanser Tipleri

Akciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüzce çoğaldığı bir hastalıktır. Bu kontrolsüz çoğalma, hücrelerin çevresindeki dokuları istila etmeleri veya akciğer dışındaki organlara sıçramaları ile (metastaz) sonuçlanabilir.

Tiroid kanseri, tiroid bezinin hücrelerinden köken alan bir kanserdir. Bu kanser, diğerlerine göre çok daha az görülür ve hastalığın seyri oldukça iyidir. Eğer doğru tanı ve tedavi uygulanırsa hastalık tamamen ortadan kaldırılabilir. Böylece kişi, uzun süre yaşayabilir.

idrar kesesi kanseri nedir

Testis kanseri genç erkeklerin bir veya iki testisinde gelişen kanserdir. Yüksek oranda tedavi edilebilir ve iyileştirilebilir. 19–44 yaşları arasındaki genç erkekleri etkileyen en sık rastlanılan kanserdir.

Lenf kanseri, lenf sisteminden kaynaklanan kanserlerin ortak adıdır. Anormal lenfositler çoğalıp lenf düğümlerinde toplanır ve şişmelere yol açar; bu hücreler dalak ve kemik iliği gibi başka yerlerde de toplanabilir. b kanserin belirtilerinin çoğuna bu şişlikler yol açar.Rahim kanseri veya tıbbi literatürde “uterin kanser veya uterus kanserleri” denildiğinde rahim içini döşeyen endometriumdan kaynaklanan kanserler anlaşılır.

Aşağıda bulacağınız gibi sizden daha önce idrar kesesi kanseri nedir araması ile sayfalarımızı okuyan üyelerimizin, inceledikleri farklı bağlantılarımızı inceleyebilirsiniz.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.