Buradasınız: Anasayfa » Hemoroid » Hemoroid Kremi

Hemoroid Kremi

Hemoroidin ilerlemesini durdurmak; sebep olduğu ağrı, yanma, kaşıntı ve kanamayı en aza indirmek için Hemoroid kremi kullanılır. Bu kremler hastalığın seyrini savaşlatıp bitirme noktasına kadar getirse bile, basurun tamamen ortadan kalması için bir uzman desteği almalısınız.

Uzmandan Basur Kremi Tavsiyeleri

1. Anestol Pomad Hemoroid Kremi

Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilir içindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma sürülmektedir.

Anestol %5 30,gr Pomad

Anestol Pomad Hemoroid kremi

Endikasyonları:

  • Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları,
  • Çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar,
  • Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları,
  • Endotrakeal entubasyon uygulamasında anestezik lubrikan olarak kullanılır.

Kontrendikasyonları:

  • Lidokain ve amid tipi anesteziklere karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

  • Kadınlarda fetus üzerine etkisi bilinmediğinden özellikle gebeliğin erken dönemlerinde dikkat edilmelidir.
  • Lidokain etkinlik ve güvenilirliği uygun dozla ilgilidir. Mümkün olduğu kadar küçük dozlar uygulanmalıdır. Yaşlı hastalarda çocuklarda ve açık yara uygulamasında bu hususa dikkat edilmelidir.
  • Gebelik ve Laktasyonda kullanımıParenteral lidokainin hamilelik sırasında güvenli kullanımı tesbit edilmemiştir. İlaç hamilelik sırasında çok gerekli ise kullanılmalıdır. Lidokain süte geçtiğinden dolayı emziren kadınlarda dikkatli kullanılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

%5 lidokain pomadı ile sistemik yan etkiler son derece enderdir. Ancak yüksek miktarda ve yaygın uygulamalarda hızlı absorpsiyona bağlı yan reaksiyonlar olabileceği gibi aşırı duyarlılık, id iosenkrazi ve tolerans azalması gibi reaksiyonlar oluşturabilir. Bu reaksiyonlar arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, tremor, konvülsiyonlar sayılabilir.

İlaç etkileşimleri:

Lidokainin lokal uygulamasıyla ilgili olarak, literatürde herhangi bir ilaçla etkileşmesi bildirilmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde hasta bölgeye uygun bir miktar iyice yedirilerek sürülür.Gerektiğinde birkaç defa kullanılabilir.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (1.252 oy, ortalama: 4,80)
Loading ... Loading ...

Tecrübeni Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Doldurulması gerekli olan alanlar işaretlenmiştir. *

*


× 6 = altı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>