Buradasınız: Anasayfa » Mide Fıtığı » Göbek fıtığı belirtileri

Göbek fıtığı belirtileri

Daha çok bebeklerin göbek deliğinin yakınında ki dokuda yumuşak şişlik halinde husule gelen göbek fıtığı, bir ile dört santim arasında boyutlarda değişmekte ve fark edilmesi için şişliğin boyutunun gözle görülecek kadar olması gerekir. Aksi taktirde göbek deliğinde ki şişlik fark edilmez ve tedavisine de geç kalınmış olur. Göbek deliğindeki şişliğin en belirgin olduğu öksürük, ağlama ve kasılma zamanlarında bebeğin göbek deliğine ebeveynleri dikkatli bir şekilde bakmalıdır. Çünkü göbek deliğindeki şişlik fıtık belirtisi olmakta ve bebek yatarken ya da ayaktayken görülmemektedir. Mide fıtığı ile arasında ne fark vardır? uzman.org sizin için araştırdı ve sayfalarına taşıdı.

Göbek Fıtığı Belirtileri

  • Bu fıktıkta bebeklerde hiçbir ağrı ve sancıya sebep olmaz. Yetişkinlerde ise karın bölgesinde ağrıya ve rahatsızlığa sebep olur. Göbek halkasının olduğu yerde devamlı bir şişlik göze çarpar , bu şişlik yetişkinlerde yatmayla kaybolmaz ve el ile üstüne bastırıldığı zaman da içeri girmez. Göbek deliğinin yakınlarında ki bu şişlik ağrılı ise göbek halkasının içine karın içi yağları yada bağırsaklar girmiş demektir. Bu sorun göbek fıtığının boğulma belirtisidir.
  • Aşırı kilosu bulunan kişilerde göbek fıtığı belirtileri hissedilmez. Çünkü kilodan dolayı göbek halkası çukurda kalıp göbek fıtığının fark edilmesini engeller. Bu nedenle kilolu kişilerin göbek fıtığına karşı oldukça dikkatli olması ve çeşitli görüntüleme yöntemleri ile tedavi edilip göbek fıtığı olup olmadığını öğrenmeleri gerekir.
Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (5 oy, ortalama: 5,00)
Loading ... Loading ...

Tecrübeni Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Doldurulması gerekli olan alanlar işaretlenmiştir. *

*


× yedi = 21

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>