Buradasınız: Anasayfa » Etiket Arşivi: arpacık

arpacık ile ilgili makaleler

Gözde Arpacık

gözde arpacık

Gözde Arpacık (it dirseği); mikrobik kökenli bir enfeksiyondur. Bu enfeksiyon dıştan gelebileceği gibi direnç düşüklüğü nedeniyle vücudumuzdaki bakterilerin bizi enfekte etmesiyle de oluşabilir. Vücudumuzda hücreler kadar bakterilerde bulunur. Kişinin direnç sistemi düşükse bu bakteriler harekete geçer. Gözde Arpacık ve Göz Sağlığı Önlemleri Devamını Oku »

Arpacık Nasıl Geçer

gözde arpacık nasıl geçer

Gözde Arpacık mı çıktı? Neler yapılmalı? Ne önlemler alınmalı? Arpacık Nasıl Geçer? sizin için araştırdık, uzman.org farkı ile sayfalarımıza taşıdık. Arpacık Tedavisi için tüm ipuçları sitemizde… Gözde Arpacık Nasıl Geçer | Tedavisi Devamını Oku »

Arpacık Duası

Arpacık duası

Manevi itikatlara bağlı olarak, kimi zaman Duaların hastalıklara iyi geldikleri görülmüştür. Halk arasında Arpacık Duası olarak bilinen duayı sizin için araştırdık Okunuşu:“Allahümme inni es’elüke ve teveccehü binebiyyike muhammedin nebiyy’r-rahmeti ya Muhammedü inni teveccehtü bike ila Rabbi fi heveti hazihi  li tukda ,Allahümme feşeffi’hü fiyye.” Anlamı:“Allahı’ım rahmet peygamberi nebin Muhammed’e tevessül ederek senden diliyorum.Sna yöneliyorum.Ta Muhammed,seni şefi edinip bu hacetim için ... Devamını Oku »

Arpacık tedavisi

arpacık tedavisi

Arpacık tedavisi nasıl yapılmaktadır, ne gibi hususlara dikkat edilmelidir? Erken fark edilen tedavi için antibiyotikli merhem ya da damlalar kullanılabilir. İltihaplanan durumlarda ise, iltihabın boşalması sağlanarak sıcak kompres yapılmalıdır. Böylece artan kan akımı göz kapağının yumuşamasını sağlayacak, ağrı azalıp enfeksiyonun iyileşmesi daha kolay olacaktır. Arpacık Tedavisi ile birlikte Diğer Göz Sağlığı Etkenleri Devamını Oku »

Blefarit – Göz kapağı iltihabı hastalığı

Blefarit - Göz kapağı hastalığı

Blefarit hastalığı, anatomik ve klinik özellikleri açısından ön ve arka blefarit olarak ikiye ayrılır. Ön tipinde göz kapağının özellikle dış kenarı, kirpik dipleri etkilenir. Ön blefarit, bakterilerin aşırı miktarda çoğalmasına veya derinin yağlı-kepekli olmasına bağlıdır. Arka tipte ise kapağın göze değen arka kısmını etkiler ve buradaki gözyaşı yağ bezlerinin anormal olmasıyla ilişkilidir. Vücutta ve gözde başka hastalıklarla birlikte olabilir mi? ... Devamını Oku »

Göz Kapağı Hastalıkları | Estetiği

göz kapağı hastalıkları | estetiği

Göz kapağı hastalıkları çok basit görünmekle birlikte tedavi edilmediği zaman ciddi problemlere neden olabilmektedir. Göz Kapağı Estetiği Eger göz kapaklarınız düşükse ve gözlerinizin altında torbalar oluşmuşsa bu sorun kalıtsal olabilir veya yaşlanmanın dogal bir sonucu olarak meydana gelmiş olabilir. Fakat nedeni her ne olursa olsun, daima yorgun bir görünüş yarattıgını düşünürsünüz.Hatta belki sarkan deri, çevreyi görmenizi önleyebilir. Harekete geçmeye kararlıysanız ... Devamını Oku »

Arpacık Ne Şekilde Tedavi Edilmeli

Arpacık tedavisi

Birtakım sebeplerden ötürü göz çevresinde seyir eden arpacık, küçük bir sorun olarak görülmemeli, muhakkak it dirseği tedavisi için bir hekime başvurulmalı ve en önemlisi de göz hijyenine yeterli ihtimam gösterilmelidir. Çünkü arpacık, göz sağlığını hiçe sayan, kalıcı sağlık sorunlarına yol açıp sizi gözlük kullanmaya mecbur bırakan ve görme problemlerine yol açan tehlikeli bir hastalıktır. Gözde it dirseği çıkmasının en önemli ... Devamını Oku »

Arpacık tedavisi için bitkisel ilaçlar

Arpacık bitkisel tedavi

Halk arasında koca karı formülleri olarak isimlendirilen arpacık tedavi yöntemleri ile giderilen arpacık hastalığı, aslında enfeksiyon sorunuyla karşı karşıya kalındığı için kimi zamanlarda gözün iltihaplanmasına yol açabilmektedir. İltihap gittikçe yayılarak gözün daha çok acı çekmesini sağlayabilirken, aslında arpacık hastalığının önüne çok ufak karışımlarla geçilebilir. Arpacık Tedavisi İçin Bazı Yöntemler Devamını Oku »

Arpacık hastalığı nedir?

Arpacık hastalığı

Göz hastalıklarında en sık rastlanan sorun olarak bilinen arpacık hastalığı, sanıldığı kadar önemli bir sorun yaratmazken nadiren cerrahi müdahale gerektirir. Genellikle antibiyotik ve halk arasında koca karı ilacı olarak adlandırılan yöntemlerle geçiştirilen bu sorun, göz kapaklarının ikiye ayrılması sonucunda ortaya çıkar. Göz kapağı dışında bulunan kirpiklere bağlı yağ bezleri gözün yüzeyini koruyan sebum yağını içerirken, bazen salgı bezi tıkanır ve ... Devamını Oku »

İt Dirseği Bitkisel Tedavi

it dirseği bitkisel tedavi

İt Dirseği Bitkisel Tedavi oldukça önemli bir göz kapağı sorununun iyileşmesinde kullanılan önemli bir yöntemdir. (halk arasında arpacık ve şalazyon olarak da bilinir), tedavisi için uzman bir hekime başvurmak en doğru yöntem olduğu gibi, hastanın it dirseğinden dolayı gözüne uygulanan baskının ortadan kaldırılması için şifalı bitki çayları ile gözüne tampon uygulaması da işe yarar bir metottur. İt dirseği göz kapağında ... Devamını Oku »