Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » çocuklarda kusma nedenleri

çocuklarda kusma nedenleri

Tek kaynaktan aradıklarınızı bulabilmeniz gayesiyle çocuklarda kusma nedenleri kapsamında çok kapsamlı çalışmalar yaptık. Siz okuyucularımıza en anlaşılır Yaşam sırlarını arz edeceğiz. Alakalı konular için çocuk sağlığı bağlantılarımızı zaman kaybetmeden inceleyin.

Şunu unutmamalı ki burada okuduğunuz öneriler hekim tavsiyesi olmadan hayata geçirilmemelidir.

çocuklarda kusma nedenleri ve ilgili Bebek Hastalıkları incelemeri için hemen alttaki bağlantıyı tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

çocuklarda kusma nedenleri dışında bilinmesi gereken bebek ve çocuk sağlığı önerileri

Hastalıkların yanı sıra; gaz sancısı, aşırı sıcak ortam, açlık veya bebeği sıkabilecek fazla giyim bebeğin başlıca ağlama nedenleri arasındadır.

çocuklarda kusma nedenleri

Yeni doğan bebeklerin yatırıldığı yerde yastık olmamalıdır. Sağlıklı bir uyku adına, bebeğin yatacağı zemin için fazla yumuşak olmayan, şekil değiştirmeyecek sertlikte olan bir şilte seçilmesi önerilir.

Sütün artması için doğumdan sonra, en geç 1 saat içinde bebek anne göğsüne yatırılmalıdır.

Anne, bebeğinin sağlıklı büyüyebilmesi için endişe ve kaygılardan uzak, huzurlu, sakin bir yaşam tercih edilmelidir.

Bebeğin ağız bölgesi özel bir temizlik gerektirmez; çünkü tükürük bezlerinin temizleyici bir etkisi vardır. Fakat pamukçuk gibi bir madde görüldüğünde karbonatlı su ile yıkanabilir.

Erkek çocuklarda alt temizliğinde; sünnet derisi geriye çekilmemelidir. Aksi takdirde deri çatlayıp, iltihap kapabilir.

Çocuğunuz için Bunları öğrenmeniz gerekiyor

Bebeklerde ateş nereden ölçülmeli: Makattan ölçüm: İç vücut ısısına en yakın ve en güvenilir ölçümdür. 38 oC’nin üzeri sayılır. Koltuk altından ölçüm: Basit ölçüm tekniği nedeniyle sık kullanılır. 37.5 oC’nin üzeri kabul edilebilir. Kulaktan ölçüm: Hızlı ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle sık kullanılır. Kulaktan ölçümde 37.8 oC üzeri kabul edilebilir.

Burun Tıkanıklığı ; burnun en önemli görevlerinden biri solunumdur. Eğer bu görev tam anlamıyla yapılamıyorsa tıkanıklıktan bahsedilir. Burun boşluğu ortada septum adı verilen ve kıkırdak ile kemikten yapılı bir bölme ile ikiye ayrılır. Her iki tarafta da konka adı verilen etler bulunur. Bu etler solunum havasının nemlendirilmesi ve ısıtılmasından sorumludur.

çocuklarda kusma nedenleri

Difteri, “Korinobakterium difteri” adlı bakterilerin yol açtığı bir bulaşıcı hastalıktır. Hastalık, özellikle solunum yollarının başlangıç bölümlerinde neden olduğu iltihaplar ve bakterinin ürettiği zehirin kalp ve sinir sisteminde oluşturduğu bazı bozukluklarla Özellik kazanır.

Otizm spektrum bozuklukları (OSB) başka durumlarla çakışabilen, pek çok nörogelişimsel işaret ve semptomu da beraberinde getiriyor. Bu bağlı olarak, erken evrede tanı almış bazı vakaların hatalı çıkma olasılığı yüksek. Özellikle büyümeyle birlikte otizm spektrum bozukluğu kriterini artık karşılamayan çocuklar arasında bu duruma sıkça rastlanıyor.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.