Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » bel soguklugu nasil bulasir

bel soguklugu nasil bulasir

Sizin bilgilenmeniz amacıyla bel soguklugu nasil bulasir konusunda çok ayrıntılı incelemeler gerçekleştirdik. Siz okuyucularımıza en güncel Yaşam bilgilerini sunmaya devam edeceğiz .

ipuçları için Böbrek hastalıkları & idrar yolu bölümlerimizi hemen okuyun.

Böbrek ve İdrar Yolları ile ilgili “bel soguklugu nasil bulasir” ve diğer tüm benzer yazılarımızı görmek için

Hemen Tıklayın

bel soguklugu nasil bulasir ile Böbrek ve İdrar Yolu Sağlığı gerçekleri

Şunu unutmamalı ki portalımızda incelediğiniz tavsiyeler hekim görüşü olmadığı durumlarda uygulanmamalıdır.

bel soguklugu nasil bulasir

Böbrek yetmezliği belirli bir süreci aştıktan sonra diyalizin şart olduğu bir rahatsızlık olduğundan dolayı, yaşam tarzının değişmesi gerekmektedir. Böbrek rahatsızlığında önce sigara bırakılmalı, her gün 2 litreden fazla sıvı tüketilmelidir. İdrar üretimi ise, 2 litre civarında olmalıdır.

Böbrek fonksiyonlarını değerlendirmek için glomerül filtrasyon hızının ölçülmesi ile hastalığın tanısı ve evresi saptanır

Uzmanlar, böbrek hastalığının beş aşaması olduğu ve fark edilmememsi durumunda ileri aşamalarda istenmeyen sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

İdrar yolu enfeksiyonlarının tanısı için tam idrar tetkiki ve idrar kültürü yapılır. İdrar yolu enfeksiyonunun tam iyileşmemesi veya sık tekrarlaması halinde, intravenöz piyelogram, ultrason, sistoskopi gibi daha ileri tetkiklere başvurulabilir.

Kadınlarda görülen çoğu idrar yolu enfeksiyonu zararsızdır ve ayrıntılı laboratuvar testleri gerektirmezler.

Eğer tek şikayet idrar yaparken yanma hissi ise muhtemelen sorun ürethranın enfeksiyonudur.Buna ürethrit adı verilir. Bel soğukluğu en sık olmak üzere genelde cinsel yolla bulaşan milroorganizmalar tablodan sorumludur.

Başlıca Böbrek ve İdrar Yolu Problemleri

bel soguklugu nasil bulasir

Addison Hastalığı ; böbreküstü bezi yetmezliği böbreküstü bezlerinin işlevlerinde yavaşlamayı anlatan bir terimdir. Bu durumda aldosteron, kortizol, cinsel hormonlar, adrenalin ve noradrenalin gibi hormonların üretimi yetersiz kalır. Bazen bu hormonlardan bazısındaki eksiklikle bazısındaki artış birlikte görülür, ama bu tür olgulara çok ender rastlanır.

Böbrek Ağrısı; kaburgaların hemen altından karın yan duvarları civarında başlar duruma göre kasıklara kadar yayılan böbrek ağrısı bazen de başladığı yerde karın ortalarına doğru yayılım gösterir. Aniden başlayan ağrılar sızlama şeklinde devam edebilir. Bazı vakalarda diğer ağrılarla karıştırılır.

Kronik böbrek yetmezliği, böbreklerin çeşitli sorunlar sonucu işlevini neredeyse gerçekleştiremeyecek duruma gelmesidir. Kronik böbrek yetmezliği sonucunda birçok yan etkiyle karşılaşılır. Bunun için kronik yetmezlik tedavisi şarttır.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.