Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » bebekte sarılık nasıl geçer

bebekte sarılık nasıl geçer

Sizin bilgilenmeniz hedefiyle bebekte sarılık nasıl geçer ile ilgili kapsamlı incelemeler gerçekleştirdik. Size en güncel Sağlık ayrıntılarını sağlayacağız. Diğer konular için çocuk sağlığı bağlantılarımızı şimdi okuyun.

Unutmayın ki makalelerimizde gördüğünüz öneriler uzman doktor görüşü alınmadan uygulanmamalıdır.

bebekte sarılık nasıl geçer ve bir çok çeşitli Çocuk rahatsızlıkları makaleleri için derhal aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

bebekte sarılık nasıl geçer ile birlikte diğer bebek ve çocuk sağlığı noktaları

Ağlamanın tipi çoğu zaman ağlamanın nedenine bağlı olarak şekillendiğinden; iyi bir gözlem ile bebeği huzursuz eden problem hakkında fikir sahibi olunabilir.

bebekte sarılık nasıl geçer

Bebeğin ıkınması ve bu sırada yüzünün kızarması olağan bir durumdur ve kabızlık olarak algılanmamalıdır. Anne sütü ile beslenen sağlıklı bir bebeğin 3-4 günde bir, hatta bazı durumlarda haftada bir dışkı yapması bebeğin kabız olduğu anlamına gelmez.

Annenin ruhsal ve fiziksel sağlığı bebeğin sağlıklı büyümesi üzerinde doğrudan etkili olacağı için; annelerin kendilerine çok iyi bakmaları gerekir.

Bebek doğduğundan itibaren 1 hafta veya 10 gün içinde görülen döküntülerin çoğu fizyolojiktir.

Bebeğin kulak temizliğinde kulak çöpü kullanılmamalıdır. Sadece kulak kemerini pamuk yardımı ile silmek yeterli olacaktır.

Bebek doğduğu günden itibaren dışarı çıkartılabilir. Ancak kalabalık ortamlarda bulunmamasında fayda vardır. Sürekli dışarıda olmak bebeğin bakımının ihmal edilmesine neden olabilir.

Bu bilgileri Duydunuz mu?

Vücudumuzun içinde bağışıklık sistemi adı verilen şaşırtıcı ve bir o kadar da ilginç savunma mekanizması vardır. Bu sistem insanoğlunu “mikrop” diye tanımlanan, enfeksiyona yol açabilen virus, bakteri, mantar ve parazit gibi mikro-organizmaların zarar verici etkilerine karşı korur.

Dikkat Eksikliği, tedavi edilmediğinde kişinin yaşam kalitesini düşüren, iş, ev başta olmak üzere sosyal hayatını önemli ölçüde zedeleyebilen hastalığın, uzman hekim kontrolünde tedavi edilmesinin mümkün olduğunu vurgulayan uzmanlar, ilaç ve psikoterapinin etkin tedavi yöntemi olduğunu belirtiyor.

bebekte sarılık nasıl geçer

İki yaşından itibaren her çocukta bulunan, 10-12 yaşından itibaren de kendiliğinden ortadan kalkan geniz eti, küçük dilin arka-üst tarafında bulunan bir lenf dokusundan ibaret. Çocukluk döneminde burun tıkanıklığının en önemli nedeni, büyümüş geniz etinden kaynaklanıyor.

Yüksek ateş, rektal: 38, koltukaltı: 37, oral: 37,5 olarak ölçülen ateştir. Yüksek ateş küçük çocuklarda havaleye neden olabilmektedir. Ayrıca ateş miyokard fonksiyonlarını olumsuz etkileyebilmektedir.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.