Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler

bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler

Aradığınız bilgiye erişebilmeniz gayesiyle bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler konusu ile ilgili ayrıntılı incelemeler gerçekleştirdik. Siz okuyucularımıza en anlaşılır Sağlık detaylarını paylaşmaya devam edeceğiz. Bu alanda ipuçları için bebek sağlığı sayfalarımızı zaman kaybetmeden ziyaret edin.

Şunu aklınızdan çıkarmayın ki sayfalarımızda incelediğiniz sağlık bilgileri doktor önerisi olmadan hayata geçirilmemelidir.

bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler ve daha bir çok benzer Bebek ve Çocuk Rahatsızlıkları yazılarımız için derhal alttaki butonu tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler yanında diğer bebek ve çocuk sağlığı noktaları

Yenidoğan bebeğin beslenmesini bebeğin kendisi yönetmelidir. Bebek acıktığında zaten anneye gerekli uyarıları ağlayarak yapacağından zorlamalara gerek yoktur.

bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler

Yeni doğan bebeklerin yatırıldığı yerde yastık olmamalıdır. Sağlıklı bir uyku adına, bebeğin yatacağı zemin için fazla yumuşak olmayan, şekil değiştirmeyecek sertlikte olan bir şilte seçilmesi önerilir.

Başlangıçta emzirme aralarının 3 saati geçmemesine özen gösterilmelidir.

Bebeklerin cildine yapılan en yanlış uygulama, teri kokmasın diye yapılan tuzlamadır. Bebeğin cildi hassas olduğundan tuz vücutta emilmekte ve bu durum ölüme kadar gidebilen sonuçlar doğurabilmektedir.

Alt temizliği kızlarda suya batırılan pamuklarla veya sadece su içeren ıslak mendillerle, önden arkaya doğru yapılmalıdır.

Bebek doğduğu günden itibaren dışarı çıkartılabilir. Ancak kalabalık ortamlarda bulunmamasında fayda vardır. Sürekli dışarıda olmak bebeğin bakımının ihmal edilmesine neden olabilir.

Bunları Biliyor musunuz?

Bebeklerde diş çıkarma genellikle 6 aylıkken başlar ancak bazen 3 ay ile 12 aylık dönemler arasında değişiklik gösterebilir. Bebeklerin büyük bir bölümünde ilk diş ön damakta görülür ve 20 aylık olana kadar tüm süt dişleri tamamlanmış olur.

Çocuk felci bir virüsten ileri gelen ve özellikle çocuklar ile gençleri etkileyen bulaşıcı bir hastalıktır. Adındaki felç sözcüğüne karşılık her zaman felçle sonuçlanmayan bu hastalık tıp dilinde ”omurilikteki boz madde iltihabı”anlamında polyomiyelit ya da kısaca polyo olarak da anılır.

bebeklerde öksürük için şifalı bitkiler

Difteri, “Korinobakterium difteri” adlı bakterilerin yol açtığı bir bulaşıcı hastalıktır. Hastalık, özellikle solunum yollarının başlangıç bölümlerinde neden olduğu iltihaplar ve bakterinin ürettiği zehirin kalp ve sinir sisteminde oluşturduğu bazı bozukluklarla Özellik kazanır.

Otizm spektrum bozuklukları (OSB) başka durumlarla çakışabilen, pek çok nörogelişimsel işaret ve semptomu da beraberinde getiriyor. Bu bağlı olarak, erken evrede tanı almış bazı vakaların hatalı çıkma olasılığı yüksek. Özellikle büyümeyle birlikte otizm spektrum bozukluğu kriterini artık karşılamayan çocuklar arasında bu duruma sıkça rastlanıyor.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.