Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » bebeklerde hırıltı

bebeklerde hırıltı

Okuyucularımızın bilgilenmesi amacıyla bebeklerde hırıltı alanıyla alakalı geniş araştırmalar gerçekleştirdik. Siz okuyucularımıza güncel Sağlık püf noktalarını paylaşıyor olacağız. bilgiler için çocuk sağlığı bağlantılarımızı zaman kaybetmeden okuyun.

Şunu aklınızdan çıkarmayın ki sayfalarımızda gördüğünüz ipuçları uzman görüşü haricinde hayata geçirilmemelidir.

bebeklerde hırıltı ve daha bir çok benzer Bebek ve Çocuk Rahatsızlıkları makaleleri için şimdi aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

bebeklerde hırıltı ile birlikte bilinmesi gereken bebek ve çocuk sağlığı ipuçları

Yenidoğan bebeğin beslenmesini bebeğin kendisi yönetmelidir. Bebek acıktığında zaten anneye gerekli uyarıları ağlayarak yapacağından zorlamalara gerek yoktur.

bebeklerde hırıltı

Bebek sırt üstü pozisyonda, hafif eğimli dik bir düzeyde yatırılmalı; olası bir boğulma riskine karşı üzerine örtülen örtüler dikkatle seçilmelidir.

Bebeğin emerken her 2-3 emme hareketinin ardından bir yutkunma hareketi yapması sağlanmalıdır.

Bebek emzirilirken devamlı meme değiştirmek sakıncalıdır. Bir meme boşaltılmadan diğer memeye geçilmemelidir. Çünkü birini boşalttıktan sonra diğerine geçmesi doyduğunu hissetmesini sağlayacaktır.

Bebeğin gözlerinde bulunan çapaklar, kaynatılmış su yardımı ile temizlenebilir. Doğduğu günden itibaren bebeğin tırnakları düz, batık oluşmayacak şekilde kesilebilir ve kenarları hafif törpülenebilir.

Bebek doğduğu günden itibaren dışarı çıkartılabilir. Ancak kalabalık ortamlarda bulunmamasında fayda vardır. Sürekli dışarıda olmak bebeğin bakımının ihmal edilmesine neden olabilir.

Bunları hiç denediniz mi?

Vücudumuzun içinde bağışıklık sistemi adı verilen şaşırtıcı ve bir o kadar da ilginç savunma mekanizması vardır. Bu sistem insanoğlunu “mikrop” diye tanımlanan, enfeksiyona yol açabilen virus, bakteri, mantar ve parazit gibi mikro-organizmaların zarar verici etkilerine karşı korur.

Boğmaca, bordatella pertussis,adlı bakterinin vücutta hızlı bir şekilde yayılması ile meydana gelen hastalık türüdür. Bulaşıcı bir hastalık olmakla birlikte vücutta başta akciğer olmak üzere tedavi konusunda geç kalınırsa birçok kalıcı hastalık ve rahatsızlığa yol açabilir.

bebeklerde hırıltı

Difteri, “Korinobakterium difteri” adlı bakterilerin yol açtığı bir bulaşıcı hastalıktır. Hastalık, özellikle solunum yollarının başlangıç bölümlerinde neden olduğu iltihaplar ve bakterinin ürettiği zehirin kalp ve sinir sisteminde oluşturduğu bazı bozukluklarla Özellik kazanır.

Pişik Kremi , pişik tedavisinde kullanılan en etkin yoldur. Pişik, büklüm yerlerinde derinin birbirine sürtünmesi ile başlayan bir deri hastalığıdır. Sürtünmenin yanı sıra bu kapalı alanlarda ısı, nem ve ter birikiminin neden olduğu yerel tahriş hadisenin temelini oluşturulur.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.