Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » bebeklerde grip tedavisi

bebeklerde grip tedavisi

Aradığınız bilgiye ulaşabilmeniz amacıyla bebeklerde grip tedavisi alanıyla alakalı çok ayrıntılı çalışmalar hayata geçirdik. Sizlere en güncel Yaşam ipuçlarını veriyor olacağız. Bu alanda konular için bebek sağlığı sayfalarımızı şu anda okuyun.

Unutmayın ki sağlık yazılarımızda incelediğiniz ipuçları doktor tavsiyesi olmadan denenmemelidir.

bebeklerde grip tedavisi ve alakalı Bebek Hastalıkları bilgilendirmeleri için hemen aşağıdaki linki tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

bebeklerde grip tedavisi ile birlikte bilinmesi gereken bebek ve çocuk sağlığı noktaları

Bebek 6-8 haftalık olduğunda en yoğun şekilde kendini gösteren gaz sancıları yaklaşık olarak 3. ayda kesilir. Bu süre içerisinde ağlama krizlerini azaltabilmek için birçok ilaç ve davranış metodu denenmiş olsa da; bunların hiçbirinin bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmamıştır.

bebeklerde grip tedavisi

Yeni doğan bebeklerde terleme görülmez; bu nedenle fazla giydirdiğiniz zaman sıcaklık fazlalığının yarattığı sıkıntıyı ağlayarak ifade etmeye çalışacaktır.

Bebeğin ayda en az 500 gr kilo alması, günde en az 5-6 defa altını ıslatması, doğumdan sonraki 15. günde ise doğum kilosuna ulaşmış olması bebeğin aldığı sütün yeterli olduğunu gösterir.

Bebekler, kafatası kemikleri henüz tam gelişmeden dünyaya gelir Bu yüzden bebek doğum kanalına girdiğinde sıkışmaya veya vakumla çekilmeye bağlı olarak kafatasında şekil bozuklukları görülebilir. Zamanla, beyin büyüdükçe kemikler de beynin şeklini alır ve kafatasındaki şekil bozuklukları ortadan kalkar.

Alt temizliğinde kullanılan mendil veya pamuklar alkol içermemelidir.

Yenidoğanda ateş, morarma ve nefes kesilmesi acil bir durumdur.

Çocuğunuz için Bunları öğrenmeniz gerekiyor

Bebeklerde ishal, anne sütü ile beslenenlerde oldukça az rastlanan bir durumdur. Çünkü anne sütünde bulunan maddeler ishali oluşturan mikroorganizmaların oluşmasını büyük ölçüde engeller.

Menenjit; Beynimizin etrafı farklı kalınlıklarda, farklı görevlere sahip ve kendi içinde farklı adları olan üç ana zar ile kaplıdır. Bu zarların hepsine birden “meninks” adı verilir. Bu zarların herhangi bir nedenle iltihaplanmasına ise “meningitis” veya daha çok bilinen adıyla “menenjit” denmektedir.

bebeklerde grip tedavisi

Kızamık, solunum yoluyla ve hasta ile doğrudan temas sonucu bulaşan, çok bulaşıcı bir hastalıktır. Çoğunlukla kış aylarının sonu ile bahar aylarında görülür. Genellikle 3-10 yaşları arasında görülmektedir. Bununla birlikte yetişkinlerde de görülebilmekte ve çocuklara oranla daha ağır seyretmektedir.

Otizm spektrum bozuklukları (OSB) başka durumlarla çakışabilen, pek çok nörogelişimsel işaret ve semptomu da beraberinde getiriyor. Bu bağlı olarak, erken evrede tanı almış bazı vakaların hatalı çıkma olasılığı yüksek. Özellikle büyümeyle birlikte otizm spektrum bozukluğu kriterini artık karşılamayan çocuklar arasında bu duruma sıkça rastlanıyor.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.