Buradasınız: Anasayfa » Sağlık İpuçları » bebeklerde ateş kaç derece olmalı

bebeklerde ateş kaç derece olmalı

Aradığınız bilgiyi bulabilmeniz için bebeklerde ateş kaç derece olmalı ile alakalı oldukça detaylı incelemeler hayata geçirdik. Siz değerli okuyucularımıza en anlaşılır Sağlık detaylarını paylaşmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda öneriler için bebek sağlığı bölümlerimizi vakit kaybetmeden ziyaret edin.

Aklınızdan çıkarmayın ki sağlık yazılarımızda gördüğünüz sağlık önerileri hekim görüşü haricinde hayata geçirilmemelidir.

bebeklerde ateş kaç derece olmalı ve alakalı Bebek ve Çocuk sağlığı incelemeri için şimdi alttaki düğmeyi tıklayınız.


Bebek ve Çocuk Sağlığı

bebeklerde ateş kaç derece olmalı dışında farklı bebek ve çocuk sağlığı ipuçları

Kıyafetlerinin çıkartılması, uykuya dalarken refleks olarak irkilme, çevresel uyarıların fazlalığı, uyku öncesi rahatlatma amacı ile yapılan sallama gibi bazı hareketler tam uykuya dalmak üzere olan bebekte zamanlama hatası ile ağlamaya neden olabilir.

bebeklerde ateş kaç derece olmalı

Fazla sıcak olan ortamlarda bebeğin burnu tıkanır. Bebeğin elleri ve ayakları soğuk ise, üşüyüp üşümediğini ensesi kontrol edilerek anlaşılabilir.

Sütün artması için doğumdan sonra, en geç 1 saat içinde bebek anne göğsüne yatırılmalıdır.

Emzirme sırasında emme ve yutma işlemlerinde, bebeğin hal ve hareketleri de doyduğuna dair ipuçları verebilir. Bebekler dümdüz yatırdıklarında sütün fazlasını gaz ile birlikte çıkartabilir, bazen fazla miktarlarda da kusabilirler.

Fön makinesi sesi bebeğin gaz çıkarmasına yardımcı olabilir.

Genellikle göbek kordonu, doğumdan sonra 10 gün içinde düşer. Göbek bağı düşmeden önce su ile temas ettirilmemelidir. Bu bölgenin kuru tutulmasına özen gösterilmeli ve doktorun önereceği alkollü bir antiseptikle sabah akşam pansuman yapılması gereklidir.

Bunları Biliyor musunuz?

Bebeklerde diş çıkarma genellikle 6 aylıkken başlar ancak bazen 3 ay ile 12 aylık dönemler arasında değişiklik gösterebilir. Bebeklerin büyük bir bölümünde ilk diş ön damakta görülür ve 20 aylık olana kadar tüm süt dişleri tamamlanmış olur.

Menenjit; Beynimizin etrafı farklı kalınlıklarda, farklı görevlere sahip ve kendi içinde farklı adları olan üç ana zar ile kaplıdır. Bu zarların hepsine birden “meninks” adı verilir. Bu zarların herhangi bir nedenle iltihaplanmasına ise “meningitis” veya daha çok bilinen adıyla “menenjit” denmektedir.

bebeklerde ateş kaç derece olmalı

Kalça Çıkığı uyluk kemiği başının kalça eklemindeki yuvasından çıkması. Yetişkin kişide, normal olarak, kalça ekleminde uyluk kemiğinin başı eklem yuvasına sıkıca yerleşmiştir ve ancak çok ciddi zedelenme olaylarında yerinden çıkabilir. Bu çıkık öne veya arkaya olabileceği gibi uyluk kemiği istikametinde gelecek travmalarda uyluk kemiğinin başı eklem yuvasını kırarak çıkık kalça boşluğuna doğru da gelişebilir.

Pişik Kremi , pişik tedavisinde kullanılan en etkin yoldur. Pişik, büklüm yerlerinde derinin birbirine sürtünmesi ile başlayan bir deri hastalığıdır. Sürtünmenin yanı sıra bu kapalı alanlarda ısı, nem ve ter birikiminin neden olduğu yerel tahriş hadisenin temelini oluşturulur.

Çok YetersizYetersizİdare ederİyiÇok İyi (İlk oy veren siz olun!)
Loading ... Loading ...

Yoruma kapalı.